הצמר באשת חיל

הצמר באשת חיל

הגיעו חוטים חדשים ונהדרים. בואו לחנות ותתרשמו מהמבחר והמחירים הנוחים !!!   

ניתן להזמין צמר עפ"י הקטלוג המפורט באתר ולקבלו במשלוח דואר הביתה.

הסריגה חוזרת ובגדול , מעצבים בונים עליה קולקציות, צעירים מאמצים אותה כתחביב, ואפילו בתי ספר לעיצוב כבר מתקשים להתעלם: הסריגה חוזרת, ובגדול.

בכניסה ל"אשת חיל" החנות של רותי ביהוד – תלויה מודעה בזו הלשון: "כאן ניתן ללמוד סריגה ולקבל הוראות ללא תשלום". "הסריגה מספקת את הצורך שלנו בנוסטלגיה, את הרצון לעסוק בדברים של פעם", מסבירה רותי,בעלת החנות, מורה למלאכת יד בעברה.

הסריגה הפכה לטרנד עולמי, ובהחלט אינה נחלתן הבלעדית של הסבתות. יותר ויותר צעירות וצעירים, בארץ ובעולם, מאמצים את סריגת היד כתחביב ואף מקימים פורומים וקומונות באינטרנט, שם מספקים זה לזה הוראות סריגה ומחליפים ביניהם התפעלויות מסוודרים תוצרת בית.                                                                                                                      

החזרה אל הפשטות, הרצון במגע יד והרצון לצרוך דברים פחות מהונדסים, כמו אוכל אורגני, רפואה אלטרנטיבית הם כנראה הסיבות לחזרתה של מלאכת היד לזירת היצירה, האופנה והתרבות של ישראל.

קרן, עובדת הייטק בת 32, גילתה את הסריגה מאוחר יחסית: "אני לא זוכרת את אמא שלי סורגת", היא מספרת. "אבל אמא של חבר לימדה אותי לסרוג, וחיפשתי לעצמי תחביב שירגיע אותי אחרי 16 שעות עבודה ביום, אז הגעתי ל"אשת חיל".  חיפשתי משהו רגוע, בשביל הנשמה". איך מגיבים אנשים סביבך? "צוחקים עליי. אני בנאדם מאוד אנרגטי, ולאנשים קשה לדמיין אותי יושבת וסורגת".’למה לך לסרוג?’, הם שואלים אותי.’זה של זקנות’. "אני אומרת להם שזה פשוט מרגיע, ואז הם מבקשים שאלמד אותם".

ובאמת, רוגע והפגת מתחים הם מושגים שחוזרים לא מעט אצל המרואיינים לכתבה. "במהלך עבודת הסריגה חוויתי הרבה הארות, הבנתי דברים שלא יכולתי לראות קודם לכן", משתפת גילה , אופנאית חובבת,  -האפשרות לפקח על טיב החומרים, על איכות העבודה ועל העיצוב היא שמובילה רבים לסריגת יד. "הסריגה משכה אותי מכיוון שהעניקה לי שליטה מוחלטת על המרקם ועל הגזרה,  אני יכולה להשתמש בכל חומר לפי טעמי האישי".

 למה הסריגה חוזרת דווקא עכשיו? – המומחים טוענים  שאם בעבר הלכנו לקיצוניות של ההייטק ויצרנו ניכור, עכשיו יש חזרה לאמנויות יד של פעם ולתורות רוחניות. העולם המערבי מקבל השראה דווקא ממדינות לא מפותחות, ויש חזרה ל"פרימיטיביות" באופנה. היום אפשר למצוא אצל הרבה חברות אופנה סריגים וסוודרים בעבודת יד, כחלק מהקולקציה.כבר לפני כעשר שנים דובר על כך שהמגע האישי בין אדם לאדם ובין אדם לבגד שלו חייב לחזור.

"עבודת היד, הנראית כמו משהו כפרי ומיושן, בהחלט חוזרת", טוענת רותי מ"אשת חיל" " זה מראה מאוד משוחרר, קצת אסימטרי, רפוי.  זו מגמה שלא תשתנה בשנים הקרובות, להיפך – היא רק תשתכלל ותשלב גם רקמה ואפליקציות. בסריגה אתה מייצר משהו עם מגע מאוד אישי" .

אבל סריגה בישראל, מסתבר, היא לא עניין כה פשוט. נותרו מעט חנויות המוכרות צמר אשר בהן ניתן לקבל הדרכה והוראות מקצועיות. החנות היחידה בבקעת אונו הינה חנות "אשת חיל" בניהולה של רותי. בחנות ניתן למצוא מבחר גדול של חוטים לסריגה החל מחוטים פשוטים וזולים יחסית ועד לחוטים מורכבים, מענינים ויפיפיים . בחנות גם מבחר חוברות סריגה לילדים,נשים נערות וגברים וכל האביזרים הדרושים לסריגה,כמו גם מבחר כפתורים ורוכסנים להשלמת הבגד. באתר באינטרנט של החנות, ניתן למצוא את מבחר הצמר והאביזרים , הוראות סריגה וקישורים לאתרים נפלאים  שמכילים הוראות,טיפים וכו’ בעברית ובשפות אחרות. כתובת האתר :      www.allbiz.co.il/eshet-hail . כתובת החנות : סעדיה חתוכה 40, יהוד (בקצה המדרחוב ) טל:03-5361588

החנות המקוונת הראשונה בארץ לצמר!